Már egymillió szabályozott hőmérsékletű csomagot szállított le a DHL

DHL Smart sensor

A DHL 2010 óta biztosít hőmérséklet-szabályozott szállítási megoldásokat világszerte, melyek megbízhatóságát a DHL SmartSensor hőmérséklet regiszter garantálja. Bevezetése óta a SmartSensor több mint egymillió csomag adatait követte nyomon.

Az Internet of Things, azaz a dolgok internete, ahol a minket körülvevő hétköznapi tárgyak is képesek egymással kommunikálni, a közeljövőben gyökeresen megváltoztatja mindennapjainkat – mondta Bándli Zoltán, a DHL Express magyarországi ügyvezető igazgatója.

A DHL SmartSensor bevezetése nyomán, a GPS és RFID technológián alapuló szenzor ugyanis közel valós időben képes adatot biztosítani a küldeményről, ezáltal fontos eleme a hőmérsékletre érzékeny áruk szállítását biztosító DHL Medical Express szolgáltatásnak – tette hozzá a cégvezető.

A szenzor két változatban érhető el. Az RFID technológiával működő SmartSensor a légi szállításban használatos. Az áru mellé csomagolt eszköz folyamatosan méri és tárolja annak hőmérsékletét, az adatok pedig egy RFID leolvasóval hívhatóak le a szállítás befejeztével. Az adatokat ezt követően a SmartSensor webportálra töltjük fel, melyhez partnereinknek egyedi hozzáférést biztosítunk. A portálon tárolt információk bármikor visszakereshetőek, illetve segítségükkel számos riport és grafikon készíthető.
A SmartSensor másik változata GPS alapú, amely a közúti és tengeri szállításnál jellemző. A készülék valós időben továbbítja a hőmérsékleti adatokat a SmartSensor portálra, így az áru adatai folyamatosan nyomon követhetőek a szállítás során. A GPS szenzor a levegő páratartalmát, a rezgést és a fényerősséget is méri, illetve mindig pontosan jelzi a csomag akutális helyzetét.

A SmartSensor által nyújtott szolgáltatások elsősorban a gyógyszeripar és a klinikai kutatások területén működő szervezetek számára fontosak, de rendkívül hasznosak élelmiszeripari minták szállítása esetében is – mondta Bándli.

Az elmúlt hat évben a DHL partnerei több mint hatvanezer SmartSensor készüléket használtak, amelyek összesen 160 millió mérést végeztek, és mintegy 600 GigaByte adatot rögzítettek. Ha az adatokat kinyomtatnánk, akkor nagyjából 420 ezer könyvet töltenének meg.

Leave a Comment